212 875 22 23 info@lusse.com.tr

Blog Sayfası

Hayalinizdeki Mobilya'yı Birlikte Tasarlıyalım

4 comments

ister tatil için lüks bir otelde olalım , ister maceracı bir gezgin olalım .. İnsanın kendi evi gibisi hiçbir zaman olmuyor! Peki bizi kendi evimizde daha mutlu yapan şey nedir ? Tabiki evimizdeki rahatlık , evimizi daha'da sevmek içln yaşam alanımızı daha kullanışlı bir hale getirmemiz lazım. Yanlış anlamayın ! daha fazla eşya değil hatta azaltmak gerekli.

Boydan boya bir dolap yerine tasarımı güzel bir koltuk ile sandık yaparak yükümüzü azaltabiliriz veya kullanılmaz dediğimiz bir köşeyi kullanılabilir bir hale getirmek. Bütün bunlar kulağa hoşgelebiliyor tamam peki ama bunları nasıl yapabiliriz ? biraz hayal gücü biraz araştırma ve profesyonel bir ekip . her işi elbette kendimiz yapamayız , doğru araştırma ve teknik detaylar ile fikirlerimiz gerçekğe çevirebiliriz.

Pratik Bilgiler

Bir çoğumuz aldığımız ürünü kullanma talimatlarına göre değil edindiğimiz tecrübelere göre kullanıyoruz.Bu ne kadar doğrudur orası tartışılır ama şöyle bir gerçek varki ürünü kullanım talimatlarına göre kullanmamız gerektiğidir. Mesela koltuktaki lekeleri nasıl çıkartabiliriz bunu ele alalım . Ülkemizde bir çok firmada leke tutmaz adı ile satılan pek çok ürün uzakdoğudan ülkemize giriş yapmakta.

Peki bu kadar ucuz olan bir kumaş , bu kadar marifetli olabilir mi? Aslında leke tutmaz denilen kumaşlar bu kadar yetenekli olmasalarda kolay temizlenme özellikleri bulunmakta, Avrupa menşeili kumaşlar ise fiyatları yüzünden piyasada çok fazla yer bulamamakta ama bunlardan birisi olan ve yurtdışı piyasasında kendini kanıtlamış bir kaç kumaş firma arasına giren RUSTİKA firmasının kumaşları son zamanlarda ülkemizde'de kullanılmakta olup aqua clean teknolojisi ile hem yıkanabilen hemde silinebilen özelliğe sahiptir. uzakdoğu firmalarına göre oldukça kaliteli ve fiyat olarakta üzerindedir. konuyu dağıtmadan kumaş temizleme yöntemlerine gelelim . Kumaşımız kirlendi ne yapabiliriz ? Kumaşınız ne tür olursa olsun yapmamız gereken ilk şey sabun tozu yada içinde kimyasal içermeyen temizlik ürünlerinle müdahele etmektir . aspirin tozu gibi söylentiler etkili olabiliyor ama beyaz bir kumaşta sarı lekeler oluşmasına neden olabiliyor ( bizzat tarafımdan denenmiştir ) kadife gibi tüylü kumaşları mümkün oldukça akarına doğru temizlemekte yarar vardır.

Yorum Yaz